HASIČSKÁ TECHNIKA VÝZBROJ A VÝSTROJ
PRODEJ - SERVIS - REVIZE
Košík je prázdný
 

Naši dodavatelé

Pavliš Hartmann

logo Deva

logo Holík

logo Technolen

Proudnice Klimeš s křížkem K2

Proudnice Klimeš s křížkem K2

Sportovní proudnice C52 osaznená tryskou s průměrem 12,5 mm a koncovkou (krytkou) v průměru 28.

vnitřek proudnice osazen "křížky" na lepší usměrnění proudu vody

spojka není součástí proudnice

 

Cena bez DPH:
1 690 Kč
Vaše cena:
2 045 Kč
Tento produkt nabízíme v následujících variantách:

Proudnice jsou osazené tryskou s průměrem 12,5 mm a koncovkou (krytkou) v průměru 28.

Na přání lze osadit i tryskou 13 mm, případně koncovkou větší, to je 40 mm.

Varianta proudnice s křížkem K2.

Proudnice jsou určené především pro hasiče, zejména pro jejich sportovní soutěže a nácviky. Odpovídají požadavkům a Pravidlům požárního sportu a Plamenu pro mládež v České a Slovenské republice.

Proudnice jsou vyráběny na CNC strojích. Pro zlepšení vlastností materiálu a jejich vzhledu, jsou proudnice dodávány s povrchovou úpravou dekorativním eloxováním a tryska se speciální úpravou.

Lze si zvolit z 9 barev, tj. červená, oranžová, zlatá, zelená, modrá, růžová, fialová, titanová, černá. Případně tyto barvy libovolně kombinovat.

Délka a hmotnost proudnice je přizpůsobena potřebám „proudařů“ - aby co nejméně překážela při běhu a při výstřiku vody byl zpětný ráz co nejmenší (aby co nejméně "kopala"). Pracovní tlak proudnic max. 1,6 Mpa.

Bez spojky je hmotnost proudnice cca 564 gramů. Se spojkou DIN (STORZ) je délka proudnice, včetně ozubů cca 420 mm. Vnitřní průměry, resp. redukce průměrů jsou přizpůsobeny co nejmenším hydraulickým ztrátám na proudnici a dosažení pokud možno co nejlepšího kompaktního výstupního proudu. Proudnice jsou rozebíratelné a mají výměnné trysky. Jsou osazeny tryskami o průměru 12,5 mm (+/-0,1 mm) případně 13 mm.

Proudnice jsou na straně ke spojce ukončeny závitem G2 a lze na ně připojit spojku používaného standardního systému v příslušné zemi. V ČR, Slovensku a Německu je to systém STORZ.

Spojka není součástí proudnice !

Návod k používání Proudnice Klimeš

Proudnice jsou určené především pro hasiče, zejména pro jejich sportovní soutěže a nácviky. Odpovídají požadavkům a Pravidlům požárního sportu a Plamenu pro mládež v České a Slovenské republice a Směrnicím pro hasičské soutěže v Německé spolkové republice.

Proudnice jsou vyráběny ze speciálních Al slitin řady EN AW-5 na CNC strojích. Pro zlepšení vlastností materiálu a jejich vzhledu, jsou proudnice dodávány s povrchovou úpravou dekorativním eloxováním. Standartně lze zvolit z 5 barev, tj. červená, oranžová, žlutá, modrá a fialová. Příležitostně i zelená nebo černá. Případně tyto barvy libovolně kombinovat. Elox trysky je vždy transparentní.

Délka a hmotnost proudnice je přizpůsobena potřebám „proudařů“ - aby co nejméně překážela při běhu. Pracovní tlak proudnic max. 1,6 Mpa.

Bez spojky je hmotnost proudnice cca 430 gramů a délka, rovněž bez spojky cca 400 mm. Se spojkou DIN (STORZ) je délka proudnice, včetně ozubů cca 420 mm. Vnitřní průměry, resp. redukce průměrů jsou přizpůsobeny co nejmenším hydraulickým ztrátám na proudnici a dosažení pokud možno co nejlepšího kompaktního výstupního proudu. Proudnice jsou rozebíratelné a mají výměnné trysky. Jsou osazeny tryskami o průměru 12,5 mm (+/-0,1 mm). Proudnice jsou označeny výrobcem (www stránky).

Proudnice jsou na straně ke spojce ukončeny závitem G2 a lze na ně připojit spojku používaného standardního systému v příslušné zemi. V ČR, Slovensku a Německu je to systém STORZ.

Důležité pokyny pro uživatele/obsluhu

 • Proudnice smíte používat pouze způsobem odpovídajícím jejich určení.
 • Proudnice jsou určeny pro používání čisté vody. Jakékoliv příměsi ve vodě vedou k poškození vnitřních částí a zejména trysky!!!
 • K používání podle určení náleží rovněž dodržovat důležité pokyny uvedené v tomto návodu a dbát na všechny předpisy vydané oborovými profesními organizacemi.
 • Obsluhující osoba je povinna obeznámit se s manipulací.
 • Před každým použitím:
 • zkontrolujte funkčnost
 • zkontrolujte pevnost připojení trysky, spojky a všech závitových spojů
 • přesvědčte se zda je proudnice bezpečná.
 • Trysky podléhají přirozenému opotřebení a musí se pravidelně kontrolovat a v případě potřeby vyměnit.
 • Paprsek s kapalinou nikdy nemiřte na osoby!
 • Chemické přísady, vysoké teploty a tlaky vedou ke zraněním!
 • Vnitřní část proudnice (trysky) doporučuji ošetřovat pomocí lana o průměru 12 mm, nejlépe staršího horolezeckého.

 


Pokud máte dotaz k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář
Váš dotaz