HASIČSKÁ TECHNIKA VÝZBROJ A VÝSTROJ
PRODEJ - SERVIS - REVIZE
Košík je prázdný
 

Naši dodavatelé

Pavliš Hartmann

logo Deva

logo Holík

logo Technolen

Plovoucí sací koš AMPHIBIO

Plovoucí sací koš AMPHIBIO

Určen k odčerpávání zaplavených prostor během povodní až do minimální výšky vodní hladiny 1,5 - 2 cm. Velmi praktické je vybavení plovoucím košem cisternové automobilové stříkačky, které nejsou vybaveny přenosnou motorovou stř

Cena bez DPH:
12 750 Kč
Vaše cena:
15 428 Kč

Koš AMPHIBIO, sací, plovoucí, oboustranný

Nové vlastnosti:
• otočná sací komora pro kompenzaci hmotnosti připojených savic
• vybaven zpětnou a výpustnou klapkou

• nízká hmotnost 10 kg
• moderní a kompaktní design
• vyroben z vysoce odolného plastu polyetylenu jako monolit

Popis: je určený k odběru vody přímo z vodní hladiny na které plave.
Jeho použití je téměř všestranné od hašení požárů přes odvodňování či vysoušení mokřin nebo odčerpávání hladiny při ekologických havárií.
Pomocí tohoto plovoucího sacího koše lze tak využít k čerpaní vody mokřin, mělčin či mělkých břehů potoků a použít tyto dosud nevyužité zdroje pro zdolávání lesních a jiných požárů eventuelně pro dopravu vody nebo doplňování cisteren (dále kde nelze využít klasických košů).
Plovoucí koš je rovněž efektivní při čerpání na hluboké vodní hladině, je vybaven mřížkou, která brání vniknutí nečistot do systému a následnému poškození čerpadla nebo příslušenství.
Průřez jednotlivých otvorů byl navrhnut tak, aby jimi prošlé nečistoty prošly mezerou mezi oběžným kolem a skříní čerpadla. Zároveň pro zmenšení průtokového odporu sacího koše a s ohledem na možnost ucpání části otvorů např. listím a jinými nečistotami je plocha otvorů 2.5 x větší, než je průtokový průřez sacího potrubí (110 mm).
Plovoucí koš je rovněž vybaven pryžovou zpětnou klapkou zabraňující rychlému úniku vody ze sacího řádu. Tzn. dojde-li k přerušení čerpání, umožňuje pokračovat v činnosti čerpadlům, která nejsou samonasávací (nebo přímo zavodňované např. u kalových čerpadel).
Plovoucí koš lze rovněž lze využít k odčerpávání zaplavených prostor během povodní až do minimální výšky vodní hladiny 1,5 - 2 cm. Velmi praktické je vybavení plovoucím košem cisternové automobilové stříkačky, které nejsou vybaveny přenosnou motorovou stříkačkou nebo plovoucím čerpadlem.

Konstrukce:
skládá se ze dvou částí:
ze sací a plovoucí komory, přičemž sací komora je otočná a kompenzuje váhu připojených savic, tak že plovoucí koš plave stále rovně.
Plášť sacího koše je vyroben z probarveného červeného polyethylenu.
Ergonomický tvar koše má moderní vzhled a je opatřen na obou stranách madly pro snadnou manipulaci.
Dále je vybaven speciální zpětnou klapkou z pryže.
Plovoucí komora a sací část je vyrobena z vysocepevnostního polyethylnelu rotačím tvářením plastů jako monolit, proto je vysoce odolný proti nárazům a navíc je opatřen povrchovou úpravou proti možnému poškrábání.

Patentováno!


Pokud máte dotaz k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář
Váš dotaz