HASIČSKÁ TECHNIKA VÝZBROJ A VÝSTROJ
PRODEJ - SERVIS - REVIZE
Košík je prázdný
 

Naši dodavatelé

Pavliš Hartmann

logo Deva

logo Holík

logo Technolen

Proudnice TURBOMATIC C52

Proudnice TURBOMATIC C52

Kombinovaná zásahová proudnice C 52

Cena bez DPH:
6 530 Kč
Vaše cena:
7 901 Kč

Proudnice TURBOMATIC C52

Popis:

• Pro hašení ohně proudem, sprchou, vodní stěnou a pěnou.

• Dochází k rovnoměrnému rozptylu vody.

• Regulace proudu během operace na 100, 200, 300, 400 l/min.

Technické parametry:

délka 285 mm

výška 250 mm

váha 2,5 kg

Obsluha:
Před použitím je třeba proudnici TURBOMATIC spojit s požární hadicí. K tomu slouží nalisovaná spojka C52, ke které se připojí hadice se spojkou C52.
Proudnici držíme jednou rukou za anatomicky tvarovanou pistolovou rukojeť. Veškeré ovládání (tzn. regulaci průtoku a změnu požadovaného tvaru proudu) provádíme druhou rukou.
Průtok vody nebo směsi vody a pěnidla regulujeme vestavěným kulovým uzávěrem pomocí ovládací třmenové páky. Ovládací třmenová páka kulového uzávěru má polohu otevřeno - k sobě, nebo polohu zavřeno - od sebe.
Otáčením gumového kroužku v střední části proudnice  (mezi rukojetí a hlavicí proudnice) se nastavuje požadovaný tvar proudu. Otáčením doleva se mění tvar proudu nejprve na plný proud, poté sprchový proud a nakonec na vodní clonu.
Otáčením PVC hlavice proudnice dochází k nastavení požadovaného průtoku: 100,200,300 nebo 400 l/min.
V případě potřeby hasit pěnou, je třeba smíchat vodou s pěnidlem (v přiměšovači pěny) před přivedením směsi proudnice. Na hlavici proudnice se připevní pěnový nástavec pro proudnici  Turbomatic, který z přiváděné směsi vody a pěnidla vytváří pěnu. Ostatní ovládání proudnice je stejné jako při hašení vodou.
Nasazení a sundání pěnového nástavce se provádí při zavření proudnice - ovládací třmenová páka je v poloze polohu zavřeno.

Proudnice nevyžaduje zvláštní údržbu. Po zásahu, při kterém došlo k hašení pěnou, je třeba proudnici i pěnový nástavec důkladně propláchnout čistou vodou, aby nedošlo k zaschnutí smáčedla v hlavě proudnice a v ovládacím ventilu.
Proudnice a pěnový nástavec se nechá vyschnout ve svislé poloze s otevřeným ventilem. Po vyschnutí se proudnice uloží v libovolné poloze a je takto připravená k dalšímu zásahu.


Pokud máte dotaz k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář
Váš dotaz