HASIČSKÁ TECHNIKA VÝZBROJ A VÝSTROJ
PRODEJ - SERVIS - REVIZE
Košík je prázdný
 

Naši dodavatelé

Pavliš Hartmann

logo Deva

logo Holík

logo Technolen

Přiměšovač PTD 206 typ o

Přiměšovač PTD 206 typ o

Přiměšovací tubus PTD 206 typ o (krátká verze - na 1 kartuši smáčedla), vstup B75, výstup B75.

cena je uvedena bez spojek!

Cena bez DPH:
3 828 Kč
Vaše cena:
4 632 Kč

Přiměšovací tubus PTD 206 typ o (krátká verze - na 1 kartuši smáčedla), vstup B75, výstup B75.

Jeho konstrukce umožňuje efektivní omývání vložené kartuše tuhého smáčedla KTS DUO a rozpouštění účinných látek do protékající hasební vody. Protékající voda tak získává výrazně lepší smáčivé a hasící schopnosti.

Přiměšovací tubus lze umístit přímo na výtlak z čerpadla nebo v případě více útočných proudů před rozdělovač. Malé rozměry a snadná obsluha usnadňují a zefektivňují hasební zásah.

Základní prodejní verze = krátký tubus se závitem G 2,5“ na vstupu i výstupu (umožňuje osazení libovolných půlspojek dle předpokládaného využití), součástí dodávky nejsou půlspojky.

NÁVOD K POUŽITÍ

 Zapojení přiměšovače

Přiměšovací tubus s vloženou kartuší se vřadí do hadicového vedení, ideálně na výtlak čerpadla

v kombinaci spojek B-C pro jeden útočný proud, případně B-B pro monitor nebo před rozdělovač pro použití více útočných proudů. Toto uspořádání je nejvýhodnější z hlediska obsluhy a doplňování, které

zabezpečuje strojník. Doplnění přiměšovače novou kartuší se provádí při zastaveném průtoku na výtlaku po odpojení vstupní půlspojky, případně po odšroubování příruby.

Přiměšovač musí být připojen ve směru průtoku vody (viz šipka na tubusu) tak, aby voda natékala do otevřené strany síta s kartuší. V případě opačného zapojení bude kartuše odplavena do hadicového vedení a ucpe proudnici!

Kartuše se vkládá rozbalená do síta přiměšovacího tubusu. V případě použití prodlouženého přiměšovacího tubusu lze vložit pouze jednu kartuši KTS DUO nebo i dvě za sebou k prodloužení doby zásahu. Pro zjednodušení a zrychlení přípravy k zásahu je možno kartuši vložit do tubusu před výjezdem, a pokud to konstrukce vozidla umožňuje, připojit přiměšovač rovnou na výtlačné hrdlo pod roletu. Takto připravenou kartuši se doporučuje spotřebovat cca do 3 měsíců od rozbalení.

ÚDRŽBA

Po ukončení zásahu je třeba přiměšovací tubus odpojit a zbytek kartuše nechat vyschnout (mimo tubus, nebo v tubusu nastojato tak, aby nemohla uvnitř zůstat voda).

Zbytek kartuše lze využít pro cvičné účely, mytí a odmašťování, apod.

Zaschlé zbytky smáčedla lze odmočit ve vodě. Pokud je do tubusu vložena kartuše pro okamžité použití, je třeba udržovat přiměšovač v suchu. Přiměšovač nevyžaduje zvláštní údržbu, je možno jej uložit spolu s ostatním vybavením na zásahovém vozidle. Závity je možno v případě potřeby ošetřit běžným voděodolným mazivem.


Pokud máte dotaz k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář
Váš dotaz